Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 1109
Leśny Dom Seniora

Basen Flotacyjny – Co To Jest i Jak Działa?

Sauny, łaźnie parowe, wanny z hydromasażami, wodne łóżka jest wiele sposobów technik relaksacyjnych bazujących na wodzie w strefach SPA. W Leśnym Domu Seniora w Piastowie wykorzystujemy rzadko spotykany ale bardzo efektywny – basen flotacyjny w który kąpiel pozwala na głęboki relaks poprzez unoszenie ciała na wodzie nasyconej minerałami solnymi.

Wśród korzyści, jakie możemy osiągnąć dzięki basenom wypornościowym jest głęboka relaksacja. Godzinna sesja w basenie flotacyjnym to ekwiwalent kilku godzin snu. Sesja relaksacyjna pomaga nam wyciszyć się, zredukować stres, odprężyć mięśnie oraz zlikwidować stany napięcia nerwowego. Pomaga również regulować ciśnienie krwi, łagodzić objawy astmy, likwidować bóle migrenowe oraz zaburzenia snu. Wspomaga cyrkulację oraz dostawy tleny do organizmu, przyspiesza regenerację mięśni, zmniejsza ich stany napięciowe oraz uzupełnia procesy leczenia chorób reumatologicznych. Kąpiel jest dobra dla poprawy kondycji skóry: pilinguje, nawilża, rewitalizuje komórki tak, więc ma działanie przeciwzmarszczkowe oraz wspomaga regenerację wewnątrzkomórkową.

Co musimy zrobić? Właściwie nie musimy robić nic specjalnego. Nie wymaga to żadnego wysiłku, ponieważ floating jest aktywnością pasywną. Sól zawarta w wodzie wypiera ciało, więc utrzymywanie się na powierzchni odbywa się bez naszego zaangażowania. Temperatura wody jest zgodna z temperaturą ludzkiego ciała umożliwiając nam lepszą jego samokontrolę. Ciało zacznie czerpać korzyści z minerałów zawartych w wodzie.

TAGI

Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 723