Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 1109
Leśny Dom Seniora

Jak przygotować seniora na dom opieki?

Kiedy starszy członek rodziny zaczyna wymagać całodobowej opieki, której sami nie jesteśmy w stanie mu zapewniać, przeprowadzka do domu spokojnej starości może okazać się jedyną rozsądną opcją. Nie da się jednak ukryć, że dla seniora będzie to prawdziwa rewolucja. Należy więc odpowiednio go do tego przygotować.

Jak? Przede wszystkim, z przygotowywaniem seniora na przeprowadzkę nie należy się spieszyć. Nawet w przypadku młodych ludzi zmiana miejsca zamieszkania może wiązać się ze stresem, a co dopiero gdy chodzi o osobę starszą. Temat stałego pobytu w domu opieki warto więc poruszyć z wyprzedzeniem i bez wywierania na seniorze presji. Nie zaczynamy od razu od poważnej i kategorycznej rozmowy o przeprowadzce. Zamiast tego skupiamy się na wskazywaniu zalet takiego rozwiązania i rozwiewaniu obaw, które z pewnością pojawią się w głowie seniora.

Zapoznawcza wycieczka do domu spokojnej starości

Kiedy już do poważnej rozmowy dojdzie, a senior zacznie o przeprowadzce myśleć, warto – o ile pozwoli na to stan jego zdrowia – odwiedzić wybrany dom opieki. Dzięki temu jego przyszły mieszkaniec nie zostanie później wrzucony na głęboką wodę. Już wcześniej zobaczy, jak wygląda codzienność w takim ośrodku i jak może wyglądać pokój, w którym zamieszka. Jeżeli wybierzemy odpowiednią placówkę, to taka wizyta może ostatecznie przekonać seniora do przeprowadzki.

Jeśli wszystko zostało już załatwione i zbliża się moment przenosin do domu opieki, należy przygotować listę rzeczy, które senior zabierze ze sobą. Oczywiście w razie potrzeby będzie można mu coś dowieźć, najlepiej jednak, jeżeli od razu będzie miał pod ręką wszystko, czego potrzebuje na co dzień. Włącznie z przedmiotami o wartości sentymentalnej. Razem z seniorem przygotujmy więc taką listę, a potem starannie wszystko spakujmy.

TAGI

Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 723