Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 1109
Leśny Dom Seniora

Jakiej opieki z reguły wymagają seniorzy?

Codzienne aktywności sprawiać mogą osobom starszym coraz większą trudność. Wynika to z przewlekłych chorób, z jakimi się zmagają, i z różnego stopnia niepełnosprawności. Mogą mieć również problemy z koncentracją, pamięcią, a czasem postępującą demencję lub chorobę Alzheimera. Nie można więc pozostawić ich bez wsparcia.

Niektórzy seniorzy, mimo podeszłego wieku, radzą sobie z codzienną toaletą czy gotowaniem posiłków, a z użyciem balkonika są w stanie sami dotrzeć do sklepu i do przychodni. Pomocy potrzebują przy nieco większych wyzwaniach, takich jak np. sprzątanie mieszkanie lub załatwienie spraw daleko od domu. Wielu starszym osobom wsparcie niezbędne jest już jednak od momentu, w którym się budzą. Mogą mieć problem z samodzielnym wstaniem z łóżka i udaniem się do łazienki, z umyciem się i przebraniem. Nie ma też mowy o tym, by sami przygotowali sobie posiłek, zrobili zakupy albo udali się do lekarza. Takie osoby potrzebują też często dodatkowych zabiegów, np. przeciwodleżynowych i rehabilitacyjnych.

Jak zapewnić seniorowi właściwą opiekę?

Zagwarantowanie starszej osobie całodziennej opieki stanowi często dla jej bliskich ogromne wyzwanie. Szczególnie gdy rodzina nie jest zbyt liczna, a do tego wszyscy posiadają szereg innych zobowiązań, takich jak praca i zajmowanie się małymi dziećmi. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie seniorowi stałego pobytu w domu opieki. Zamieszkanie w odpowiedniej placówce zapewni stały dostęp do wykwalifikowanej kadry, specjalizującej się właśnie w opiece nad osobami starszymi, nawet tymi najbardziej wymagającymi. Senior mieszkający w domu spokojnej starości objęty zostanie nie tylko opieka pielęgniarską, ale zyska również łatwy dostęp do lekarza czy fizjoterapeuty. Wszystkie jego codzienne potrzeby zostaną więc zaspokojone.

TAGI

Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 723