Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 1109

Terapia zajęciowa to rodzaj rehabilitacji pacjenta, polegający na angażowaniu go w różne zajęcia psychoruchowe. Najpopularniejszą jej odmianą jest arteterapia, czyli podejmowanie aktywności o charakterze artystycznym. Podopieczny, angażując się w zajęcia, które sprawiają mu przyjemność, może choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach zdrowotnych, a częściowo je nawet przezwyciężyć. Malując, rysując czy uprawiając kwiaty w ogrodzie, trenuje sprawność dłoni. Takie zajęcia w połączeniu z zabiegami relaksacyjnymi i rehabilitacyjnymi dla Seniorów przynoszą niezwykłe efekty!

Dodatkowym plusem terapii zajęciowej jest rozwijanie swoich zdolności i zainteresowań. Wiele osób starszych nie miało czasu wcześniej na zajmowanie się swoim hobby, niektórzy z powodu choroby lub niewiary we własne zdolności odkładali swoje pasje ciągle na później. Pobyt w Leśnym Domu Seniora to doskonały moment na rozbudzenie w sobie zapomnianych talentów i zainteresowań. Zachęcamy wszystkich naszych Podopiecznych do podjęcia terapii zajęciowej. Zaangażowanie w hobby pomaga przezwyciężyć choroby, łagodzi stres i pozwala realizować marzenia.

Dlaczego warto brać udział w terapii zajęciowej w Leśnym Domu Seniora w Piastowie?

Leśny Dom Seniora umożliwia Podopiecznym podejmowanie różnych zajęć zgodnie z ich pomysłami. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje. Udostępniamy nie tylko pokoje sypialne, ale także świetlicę i ogród, więc aktywności te można podejmować również w grupie. Nie narzucamy naszym Gościom konkretnych zadań, ale zachęcamy, motywujemy i podziwiamy efekty. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące!


Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 723