Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 1109

Jednym z ważniejszych aspektów opieki nad Seniorem jest zapewnienie właściwego wyżywienia. Dostarczanie wartościowych składników odżywczych ma fundamentalne znaczenie dla wsparcia organizmu w walce z chorobą, opóźnia skutki starzenia, poprawia pamięć oraz stan psychiczny Podopiecznego.

Seniorzy mają specyficzne potrzeby. Wielu z nich nie może pozwolić sobie na spożywanie potraw ciężkostrawnych, niektórzy muszą ograniczać ilość cukru. Jednocześnie dieta musi być smaczna, ponieważ osoby starsze często mają osłabiony apetyt. Przy komponowaniu jadłospisu bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby Podopiecznych, bazujące na zaleceniach lekarzy.

Zdrowa, tradycyjna kuchnia pałucka

Żywienie w Leśnym Domu Seniora opiera się na tradycyjnej kuchni pałuckiej, do której większość naszych Gości jest przyzwyczajona. Na naszej stołówce pojawia się tradycyjny żur na zakwasie, ogórkowa, rumpuć czy placki ziemniaczane oraz duże porcje świeżych warzyw i owoców sezonowych. Dbamy o to, by były to potrawy oparte na świeżych, regionalnych produktach nieprzetworzonych, bogatych w witaminy, mikroelementy, wartościowe białko, kwasy tłuszczowe omega-3,-6,-9, błonnik. Na życzenie układamy dla Gości diety bezcukrowe, bezmięsne i inne.

Z myślą o osobach, które potrzebują jeść częściej, zainstalowaliśmy aneksy kuchenne w pokojach tak, by mogły one przekąsić coś pomiędzy zabiegami relaksacyjnymi i rehabilitacyjnymi dla Seniorów. Pomagamy również w zakupach, jeśli nasi Goście potrzebują dla siebie specjalnych produktów.


Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 723