Leśny Dom Seniora

Sauna – Lecznicze Oddziaływanie Gorącą Terapią

Leśny Dom Seniora to nie tylko rożnego rodzaju zabiegi, ale też rozbudowana strefa SPA. Jednym z jej elementów jest sauna, określana przez specjalistów gorącą terapią dla ciała i duszy. I nie bez przyczyny. Regularne korzystanie z sauny zapewnia nie tylko piękną skórę, ale skutecznie redukuje codzienny stres i zmęczenie w każdym wieku!

Kilkunastominutowy seans w pomieszczeniu nagrzanym nawet do 100° C, rozgrzewa naszą skórę do 42° C, a temperaturę całego ciała podnosi o jeden stopień. W wyniku tego organy wewnętrzne odczuwają niewielką “gorączkę”. I o to właśnie chodzi. Taki stan wzmaga produkcję ciał odpornościowych we krwi, które skutecznie pomaga zabijać wirusy i bakterie.

Jeśli mamy niewielki katar lub czujemy się lekko przeziębieni – po saunie wszystkie te dolegliwości powinny minąć. Pod warunkiem jednak, iż bezpośrednio po seansie ochłodzimy się początkowo na świeżym powietrzu, a następnie stosujemy przemiennie gorący i zimny prysznic. Taka saunowa gra w ciepło-zimno pobudza ukrwienie i rozluźnia napięcie mięśniowe.

W dawnych czasach na rozgrzane kamienie dodatkowo kładziono zioła, aby wyzwolić związki aromatyczne uzdrawiające ciało. Obecnie kamienie polewa się wodą z kilkoma kroplami olejków eterycznych. W saunie Leśnego Domu Seniora tak właśnie robimy.
Warto się przekonać!

TAGI