Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 1109
Leśny Dom Seniora

Co mają do zaoferowania ekskluzywne domy opieki?

Podjęcie decyzji o oddaniu seniora do domu spokojnej starości nie jest łatwe. W wielu sytuacjach stanowi to jednak jedyny sposób na zapewnienie mu niezbędnej opieki. Pamiętajmy tylko o tym, że wybór placówki również należy dobrze przemyśleć.

Za publicznym domem opieki przemawia to, że będzie on najpewniej najtańszy. Opcja ta posiada jednak istotne wady. Po pierwsze, w tego rodzaju ośrodkach często brakuje miejsc, a dostanie się do nich, poprzedzone jest długim i żmudnym procesem. Po drugie, warunki panujące w publicznej placówce i zakres dostępnych usług są raczej skromne.

Ekskluzywny dom seniora

Tymczasem wśród prywatnych domów spokojnej starości możemy znaleźć takie ośrodki, w których pobyt przypomina luksusowe wakacje. I nie chodzi tylko o komfortowe pokoje z balkonami. Najlepsze placówki oferują liczne zabiegi rehabilitacyjne i relaksacyjne, takie jak: fizykoterapia, kinezyterapia, światłolecznictwo, inhalacje oraz masaże. Dostępne mogą być również baseny, sale fitness, a nawet – grota solna!

W ekskluzywnych domach seniora organizowane są również różnorodne terapie zajęciowe. Na przykład arteterapia, czyli podejmowanie aktywności o charakterze artystycznym. Mają one nie tylko pozytywny wpływ na zdrowie starszych osób, ale pozwalają także na rozwój pasji, na które być może wcześniej nie mieli oni wystarczająco dużo czasu. Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń.

Wspomnieliśmy o tym, że pobyt w domu spokojnej starości może być jak luksusowe wakacje. Z pewnością będzie to osiągalne w placówkach zlokalizowanych w malowniczym otoczeniu. Tak jest z pewnością w przypadku naszego ośrodka, okolica, którego obfituje w pagórki i jeziora. Jednocześnie jednak łatwo dojechać do niego z miast takich jak Bydgoszcz lub Poznań, co ma duże znaczenie dla rodziny seniora.

TAGI

Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 723