Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 1109
Leśny Dom Seniora

Jak wygląda typowy dzień w domu spokojnej starości?

Stały pobyt w domu spokojnej starości to w wielu przypadkach jedyny sposób na zapewnienie seniorowi właściwej opieki. Indywidualne potrzeby oraz stan zdrowia mają duży wpływ na to, jak dla danej osoby wyglądać będzie typowy dzień w takiej placówce. Z drugiej jednak strony, wiele elementów pozostaje niezmiennych, w końcu każdy człowiek musi jeść czy utrzymywać higienę osobistą (samodzielnie lub z czyjąś pomocą).

Rytm dnia, czyli śniadanie, obiad, kolacja

Najpierw pobudka i śniadanie, które spożywane jest zwykle między godziną siódmą a ósmą. Później poranna toaleta i chwila czasu wolnego. Jeśli pozwala na to zarówno pogoda, jak i zdrowie seniora, to przed obiadem przychodzi czas na spacer na świeżym powietrzu lub relaks w ogrodzie. Obiad podawany jest w południe, a po nim wielu seniorów lubi się zdrzemnąć. Popołudnie to natomiast najlepszy czas na aktywność umysłową. Zależnie od preferencji, seniorzy mogą poświęcać się jej indywidualnie, np. czytając książki, albo grupowo – np. przy grach karcianych lub planszowych. Niektórzy najchętniej jednak obejrzą ulubiony serial, ewentualnie posurfują po internecie. Kolacja w domu spokojnej starości podawana jest zwykle o godzinie osiemnastej. Po niej przychodzi pora na wieczorną toaletę, a później seniorzy znów mają trochę wolnego czasu do rozdysponowania według swoich preferencji. W niektóre wieczory zaplanowane mogą zostać dodatkowe atrakcje, związane np. z obchodzeniem świąt albo z dzieleniem się życiowymi pasjami (wieczorki poetyckie, muzyczne itp.).

Codzienne zabiegi medyczne

W ten ogólny rozkład dnia wpisane muszą zostać czynności medyczne i rehabilitacyjne. Podawanie leków i zastrzyków, monitorowanie ciśnienia czy poziomu cukru, ćwiczenia z fizjoterapeutą. Być może także spotkania z psychiatrą lub psychologiem. Dom spokojnej starości musi bowiem zaspokoić codzienne potrzeby nawet najbardziej wymagających seniorów.

TAGI

Warning: filter_var() expects parameter 2 to be long, string given in /home/pphu-orion/ftp/lesnydomseniora.pl/wp-content/plugins/duracelltomi-google-tag-manager/public/frontend.php on line 723